• Aroma Market:
 • 0 850 885 01 35
99 TL üzeri tüm siparişlerinizde ücretsiz kargo!
Gizlilik Kuralları, Site Kullanım Şartları ve İletişimler ile Kişisel Verilerinize İlişkin Bilgilendirme

Değerli Site Ziyaretçilerimiz, Müşterilerimiz, Üyelerimiz,
Gizlilik Kurallarımız, İletişimler, Site Kullanım Şartları ve Kişisel Verilerinizin İşlenmesi ile ilgili uygulamalarımız ve Kisisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamındaki haklarınız hususunda sizleri bilgilendirmek isteriz.

Site Kullanım Şartları ile ilgili olarak, Şartlar ve Koşullar adlı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Çerezlere ilişkin faaliyetlerimiz ise Çerez Politikası adresinden ulaşabileceğiniz ayrı bir politikada erişiminize sunulmaktadır.

KİŞİSEL VERİLERİNİZİN İŞLENMESİNE İLİŞKİN BİLGİLENDİRME VE AYDINLATMA METNİ

FLAVOR STAR İÇ VE DIŞ TİC LTD.ŞTİ ("Aroma Market"), müşterilerinin kişisel verilerine ve bundan doğan haklarına büyük önem vermektedir.

Şirketimiz, kendisine iletilen bilgileri, İlgili Kişi'nin aksi bir talimatı olmaksızın, üçüncü şahıslarla paylaşmamakta, faaliyet dışı hiçbir nedenle ticari amaçla kullanmamakta ve satmamaktadır.

Aşağıdaki maddeler, aromamarket.com.tr web sitesinde ve Aroma Market'in mobil uygulamasında (hepsi birlikte "Platform" olarak anılacaktır) toplanan kişisel verilerin neler olduğu, söz konusu veri bilgilerinin hangi amaçlar için toplandığı, hangi şekillerde kullanıldığı, bu bilgileri nasıl değiştirebileceğinizi ve bizimle nasıl iletişime geçebileceğiniz gibi konuları içermektedir.

1. Kişisel verilerin işlenmesinin yasal dayanağı ve hukuki sebebi

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu, 6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun, Elektronik Ticarette Hizmet Sağlayıcı ve Aracı Hizmet Sağlayıcılar Hakkında Yönetmelik ve Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik, kişisel verilerin işlenmesi ya da korunması ile ilgili hükümler içermektedir. 5237 Sayılı Türk Ceza Kanunu ise, kişisel verilerin işlenmesi ve gizliliği ile ilgili birtakım yaptırımlar öngörmüştür.

Aroma Market olarak, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği çerçevesinde siz müşterilerimizle kuracağımız sözleşmelerden doğan yükümlülüklerimizi yerine getirebilmek ve en iyi hizmeti verebilmek amacıyla siz üyelerimizin ve müşterilerimizin kişisel verilerinin işlenmesine ihtiyaç duymaktayız.

Kişisel verileriniz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunun 5. ve 6. maddelerinde belirtilen, aşağıdaki işleme şartlarına ve hukuki sebeplere dayanılarak işlenmektedir.

 1. Bir sözleşmenin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olması kaydıyla, sözleşmenin taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olması.
 2. Veri sorumlu olarak, hukuki yükümlülüğün yerine getirebilmesi için zorunlu olması.
 3. Kişisel verilerin, İlgili kişinin kendisi tarafından alenileştirilmiş olması.
 4. Şirketimizin tabi olduğu mevzuatta ve/veya Kanunlarda Öngörülmesi
 5. Veri Sorumlusu olarak kurumun meşru menfaati
 6. Açık rızanın bulunması
 7. Bir hakkın tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin zorunlu olması,
 8. 6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve ilgili ikincil mevzuat,

Aroma Market, hiçbir koşulda özel nitelikli kişisel verileri talep etmez, üyelerimizin ve müşterilerimizin açık rızası olsa dâhi bu verileri işleme almaz.

a. Kişisel verilerin işlenmesinde veri sorumlusu

Şirketimiz FLAVOR STAR İÇ VE DIŞ TİC. LTD.ŞTİ, 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 3. maddesinde tanımlanan "veri sorumlusu" sıfatını taşımaktadır.

2. Kişisel verilerin işlenmesinde kullanılan yöntem

Kişisel Veriler, www.aromamarket.com.tr internet sitesi ile mobil uygulamanın işletilmesi sırasında elektronik ortamda toplanmaktadır.

3. Kişisel verilerinizin işlenme amacı

Hizmetlerimizi ve kampanyalarımızı duyuran e-bültenlerimize ve sitemize üye olmanız, site ve uygulamalar üzerinden bir ürün satın almanız ya da satın aldığınız ürünü iptal etmeniz gibi durumlarda, sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına ad, soyad, e-posta adresi, telefon numarası, cinsiyet, doğum tarihi, kişisel ilgi alanları, fatura ve teslimat adresleri gibi bazı kişisel bilgilerinize ihtiyaç duyacağız. Bu bilgiler haricinde, sitenin ve mobil uygulamasının ziyaret sıklığı ve zamanları, sipariş verilme zamanları ve sipariş anındaki IP adresi, ziyaret edilen ürün sayfalarının ve sipariş verilen ürünlerin istatistikleri gibi kişisel bilgi içermeyen toplu istatistiksel veriler de, ziyaretçi hareket ve tercihlerini analiz etmek ve anlamak amacıyla toplanır ve kullanılır.

Aromamarket.com.tr sitesinde ve mobil uygulamasında toplanan kişisel bilgiler, sipariş süreçlerini yürütmek, tamamlamak, müşterilerimizle ilgili iletişimi ve müşteri memnuniyetini sağlamak, kampanyalardan haberdar etmek ve istediğiniz veya yetkilendirdiğiniz hizmetlerin sağlanması ya da işlemlerin yerine getirilmesi için kullanılır.

Aromamarket.com.tr bu kullanımları desteklemek üzere, müşterilerine daha etkili hizmet sunmak, siteyi, mobil uygulamasını ve diğer ilgili Aroma Market ürünlerini veya hizmetlerini iyileştirmek ve aynı bilgileri tekrar tekrar girme gereğini ortadan kaldırarak sitenin kullanımını daha kolay hale getirmek veya siteyi özel tercihlerinize ve ilgi alanlarınıza göre özelleştirmek için kişisel bilgileri kullanabilir.

Kişisel bilgilerinizi, ticari elektronik ileti onayı mevcut müşterilere/üyelere bildirimleri de içerecek şekilde, kullanmakta olduğunuz ürün veya hizmetler hakkında bilgiler sağlamak için kullanabiliriz. Ayrıca, size diğer Aroma Market ürünleri ve hizmetleri hakkında bilgiler gönderebiliriz.

Araştırma amacıyla, site ve mobil uygulaması ziyaretleriyle ilgili verileri anonim demografik bilgilerle birleştiririz ve bu bilgileri daha yararlı içerik sağlamak üzere toplu bir şekilde kullanabiliriz. Aromamarket.com.tr sitesinde ve mobil uygulamasında kişiselleştirilmiş içerik sağlamak için, site ziyaret verilerini kişisel bilgilerinizle birleştirebiliriz.

Bir haber bültenine kaydolduğunuzda veya tanıtım e-postaları almayı kabul ettiğinizde, Aromamarket.com.tr sitesi ve mobil uygulaması, e-postaların iletildiğini izlemek için özelleştirilmiş bağlantılar veya benzeri teknolojiler kullanabilir. Size daha uygun e-postalar, ürün, hizmet veya satış bilgileri gönderebilmek için bu bilgileri kişisel bilgilerinizle ilişkilendirebiliriz. Her e-posta, bu tür iletilerin gelmesini durdurmanıza olanak veren, abonelik iptal bağlantıları içerir.

Kişisel verilerin hangi iş süreçlerinde ve hangi amaçlarla işleneceği

Kişisel veriler, Aroma Market tarafından işletilen platformlarının (www.aromamarket.com.tr internet sitesi ile mobil uygulama);

 1. Çevrimiçi ziyaretçi verilerinin ilgili mevzuat uyarınca işlenmesi,
 2. Üyelik işlemlerinin gerçekleştirilmesi,
 3. Platformlar üzerinden sunulan hizmetlerin iyileştirilmesi, yeni hizmetlerin geliştirilmesi ve bununla ilgili bilgilendirme yapılması,
 4. Üye/Müşteri ile kurulan Üyelik Sözleşmesinin ifası amacıyla, ticari elektronik ileti onayı mevcut müşteriler açısından; Müşteri/Üye tercih, beğeni ve ihtiyaçlarının analiz edilmesi ve Müşteri/Üye’ye özel tanıtım, fırsat ve fayda sağlanması,
 5. Sözleşme ilişkisi kapsamında, ticari elektronik ileti onayı mevcut müşteriler açısından; doğrudan pazarlama, dijital pazarlama, yeniden pazarlama, hedefleme, profilleme ve analiz yapılarak Müşteri/Üye’nin tercih ve beğenisi doğrultusunda uygulama, mal/ürün ve hizmetlerin tanıtımının ve pazarlamasının yapılması,
 6. Müşteri/Üye sorun ve şikayetlerinin çözümlenmesi,
 7. Ticari elektronik ileti iznine istinaden Müşteri/Üye ile iletişime geçilmesi, gerek platform gerek mobil uygulama üzerindeki Müşteri/Üye deneyiminin iyileştirilmesi,
 8. Müşteri/Üye memnuniyeti, sadakati ve bağlılığının yaratılması,
 9. İstatistiksel değerlendirmeler ve pazar araştırmaları yapılması,
 10. Kurumsal itibar yönetimi, medya iletişimi,
 11. Aroma Market’in ticari ve iş stratejilerinin belirlenmesi ve uygulanması,
 12. Muhasebe ve satın alma işlemlerinin takibi,
 13. Lojistik faaliyetlerinin yürütülmesi,
 14. Reklam / Kampanya / Promosyon süreçlerinin yürütülmesi,
 15. Mal / Hizmet Satın Alım süreçlerinin yürütülmesi,
 16. Mal / Hizmet Satış Sonrası Destek hizmetlerinin yürütülmesi,
 17. Saklama Ve Arşiv faaliyetlerinin yürütülmesi,
 18. Erişim yetkilerinin yürütülmesi,
 19. İletişim faaliyetlerinin yürütülmesi,
 20. Hukuki süreçler ve mevzuata uyum,
 21. İdari ve adli makamlardan gelen bilgi taleplerinin cevaplandırılması,
 22. Şirket içi raporlama ve iş geliştirme faaliyetlerinin planlanması,
 23. Bilgi ve işlem güvenliği sağlanması ve kötü amaçlı kullanımın önlenmesi,
 24. Aroma Market’in faaliyetlerinin Aroma Market prosedürleri ve Kişisel Verileri Koruma Kanunu kapsamında hazırlanan politikalarına uygun olarak yürütülmesinin temini için gerekli operasyonel faaliyetlerinin planlanması ve icrası,
 25. İşlenen verilerin güncel ve doğru olmasının sağlanması amacıyla gerekli düzenlemelerin yapılması ve

sayılı tüm bu süreçlere ilişkin faaliyetleri gerçekleştirmek amacıyla kullanılmaktadır.

4. Kişisel verilerin kimlere ve hangi amaçla aktarılabileceği

Aroma Market, kişisel verileri yalnızca Kişisel Verilerin Korunması Politikası ve işbu Kişisel Verilerinizin İşlenmesine İlişkin Bilgilendirme ve Aydınlatma Metni’nde belirtilen amaçlar doğrultusunda ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 8. ve 9. maddelerine uygun olarak üçüncü kişilere aktarmaktadır.

Bu kapsamda işlenen Müşteri/Üye verileri ve satın alınan ürünün/hizmetin adına teslim edileceği kişi bilgisi kargo şirketi ile paylaşılmakta ve bu verilere gerektiğinde çağrı merkezi tarafından da erişilebilmektedir.

Adına fatura tanzim edilecek kişi bilgisi, faturanın ilgili kişiye gönderimi amacıyla, kargo şirketi ve e-fatura hizmeti veren kurum ile paylaşılmaktadır.

Üye/Müşteri verileri, çevrimiçi ödeme işlemlerinin gerçekleştirilmesi amacıyla, ödeme altyapısı konusunda anlaşmalı olduğu banka ve Bankalararası Kart Merkezi ile paylaşılmaktadır.

Üye/Müşteri verileri ayrıca; müşterinin ticari elektronik ileti onayı doğrultusunda alışveriş tercih, beğeni ve alışkanlıkları doğrultusunda kendisine tanıtım, reklam yapılabilmesi, fayda ve fırsat sunulabilmesi amacıyla ticari elektronik ileti aracı hizmet sağlayıcısı ile paylaşılmaktadır.

www.aromamarket.com.tr sitesi ve mobil uygulaması, Google Analytics’in Yeniden Pazarlama & Demografi ve İlgi Alanı Raporlaması özelliklerini kullanmaktadır. Reklam ayarlarınızı kullanarak Görüntülü Reklamcılık için Google Analytics’in kapsamı dışında kalabilir ve Google Görüntülü Reklam Ağı reklamlarınızı özelleştirebilirsiniz. Google Analytics ile sağlanan demografik bilgiler, Aromamarket.com.tr’yi, Aromamarket.com.tr tarafından verilen reklamları ve mobil uygulamasını kullanıcılarımızın ilgi alanlarına göre özelleştirmek için kullanılmaktadır. Bu bilgiler, hedef kitle çalışmalarında kullanılırken diğer kullanıcılara ait bilgilerle birlikte olmak üzere reklam yayıncıları ile reklam ve tanıtım amacıyla paylaşılabilir. Bu bilgiler herhangi bir şekilde isim, soyad, T.C. kimlik numarası, cinsiyet, yaş ve benzeri kişisel bilgi içermeyip, grup olarak kullanıcı eğilimleri ile ilgili çalışmalar yapmak ve hedef kitleyi ayrıştırmak amacıyla kullanılmaktadır.

Açık rıza olmaksızın Aroma Market’in kişisel verilerinizi işlemesi, ancak 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nda sınırlı sayıda sayılmış olan hallerde mümkündür.

Ödeme sayfasında istenen kredi/banka kartı bilgileriniz, platform üzerinden alışveriş yapan siz değerli müşterilerimizin güvenliğini en üst seviyede tutmak amacıyla hiçbir şekilde www.aromamarket.com.tr ve Aroma Market’in mobil uygulaması veya ona hizmet veren şirketlerin sunucularında tutulmamaktadır.

a. Veri konusu kişi grubu kategorizasyonu

Aroma Market, kişisel veri işleme süreçlerinde ve bu süreçlere bağlı faaliyetlerde kişisel verileri işlenen veri konusu kişi gruplarını aşağıdaki şekilde kategorize etmektedir. Bununla beraber Kişisel Verileri Koruma Kanunu’nun 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartlarına uygun olarak ve işbu Kişisel Verilerinizin İşlenmesine İlişkin Bilgilendirme ve Aydınlatma Metni’nde belirtilen hukuki sebepler doğrultusunda, sair kişi gruplarının da (danışman, eğitimci) kişisel verileri işlenebilmektedir.

 1. Üye/Müşteri
 2. Çevrimiçi Ziyaretçi
 3. Satın Alınan Ürünün/Hizmetin Teslim Edileceği Kişi
b. Veri kategorileri ve örnek veri türleri
 • 1-) Üye/Müşteri
 • Kimlik Bilgisi: Ad, soyadı, doğum tarihi, cinsiyet, T.C. kimlik numarası
 • Lokasyon Bilgisi: Yaşadığı şehir, ilçe (aromamarket.com.tr / mobil uygulama aracılığıyla yapılan alışverişin teslimat adresi)
 • İletişim Bilgisi: cep telefonu, e-posta adresi, adres, posta kodu, sabit telefon
 • Finansal Bilgi: Vergi dairesi, fatura bilgileri
 • Müşteri/Üye Bilgisi: Üyelik bilgisi, üyelik ID numarası
 • Müşteri/Üye İşlem Bilgisi: Satın alınan ürün/ler, alışveriş tutarı, alışveriş tarihi, çağrı merkezi görüşme kayıtları, ticari iletişim izni, faydalanılan kampanyalar, kullanılan kuponlar, siparişe ilişkin bilgiler
 • Risk Yönetimi Bilgisi: IP adresi
 • İşlem Güvenliği Bilgisi: Şifre, parola bilgileri
 • Pazarlama Bilgisi: Çerez kayıtları, hedefleme bilgileri, alışkanlık ve beğenileri gösteren değerlendirmeler
 • İşitsel Veri: Çağrı merkezi görüşme kayıtları
 • Hukuki İşlem ve Uyum Bilgisi: Verilen hizmetin başlama ve bitiş zamanı, yararlanılan hizmetin türü, aktarılan veri miktarı, İlgili Kişi’nin elektronik ortamda verdiği ticari elektronik ileti izni, onay verdiği üyelik sözleşmesi, kurumsal üyelik sözleşmesi, mesafeli satış sözleşmesi ve Aroma Market tarafından sunulan hizmetlerden faydalanılmasını sağlayan sair hukuki metinler ve sözleşmeler
 • Pazarlama Bilgisi: İlgili kişinin verdiği ticari elektronik ileti iznine istinaden gönderilen pazarlama amaçlı sms, e-posta mesajları veya çağrı merkezi tarafından yapılan aramalar
 • Talep/Şikayet Yönetimi/İtibar Yönetimi Bilgisi: İlgili kişinin satın almış olduğu ürün veya hizmete ilişkin web sitesi, mobil aplikasyon, sosyal medya hesapları veya çağrı merkezi üzerinden ilettiği şikayet ve/veya talepler ile bu istemlerin değerlendirilmesi veya yönetimi sürecinde yapılan işlemlere ilişkin kayıtlar
 • 2-) Çevrimiçi Ziyaretçi
 • İşlem Güvenliği Bilgisi: Üyelik bilgisi, cep telefonu, şifrelenmiş parola bilgileri
 • Hukuki İşlem Bilgisi/Risk Yönetimi Bilgisi: IP adresi
 • Hukuki İşlem ve Uyum Bilgisi: Verilen hizmetin başlama ve bitiş zamanı, yararlanılan hizmetin türü, aktarılan veri miktarı.
 • 3-) Satın Alınan Ürünün/Hizmetin Adına Teslim Edileceği Kişi
 • Kimlik Bilgisi: Ad, soyadı, doğum tarihi, cinsiyet, T.C. kimlik numarası
 • Lokasyon Bilgisi: Yaşadığı şehir, ilçe, adres bilgisi (aromamarket.com.tr / mobil uygulama aracılığıyla yapılan alışverişin teslimat adresi)
 • İletişim Bilgisi: cep telefonu, e-posta adresi, adres, posta kodu, sabit telefon
 • Finansal Bilgi: Vergi dairesi, fatura bilgileri
c. Kişisel verilerin aktarılacak alıcı grupları
Veri Kategorisi Kişisel Veri Alıcı Grupları
1-) Üye/Müşteri:
Kimlik Bilgisi, Lokasyon Bilgisi, İletişim Bilgisi, Risk Yönetimi Bilgisi, Müşteri/Üye İşlem Bilgisi
Ad, soyadı, T.C. kimlik no, adres, cep telefonu, e-posta adresi, posta kodu, sabit telefon, alışveriş tutarı, alışveriş tarihi, siparişe ilişkin bilgiler, IP adresi Bankalar, Bankalararası Kart Merkezi
1-) Üye/Müşteri ve 3-) Satın Alınan Ürünün/Hizmetin Teslim Edileceği Kişi:
Kimlik Bilgisi, İletişim Bilgisi, Lokasyon Bilgisi
Ad, soyadı, T.C. kimlik no, adres, cep telefonu, posta kodu, sabit telefon Kargo Şirketi
1-) Üye/Müşteri ve 3-) Satın Alınan Ürünün/Hizmetin Teslim Edileceği Kişi:
İletişim Bilgisi
cep telefonu Telekomünikasyon (Hizmet Sağlayıcı)
1-) Üye/Müşteri:
Kimlik Bilgisi, Lokasyon Bilgisi, İletişim Bilgisi, Finansal Bilgi
Ad, soyadı, T.C. kimlik no, adres, cep telefonu, posta kodu, sabit telefon, Vergi dairesi, fatura bilgileri E-fatura hizmeti (Yetkili Kurum)
5. Kişisel verilerinize dair haklarınız

Aroma Market olarak, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca tanınmış, kişisel verilerinizle ilgili haklarınızı hatırlatmak isteriz:

 • a) Kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme,
 • b) Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
 • c) Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
 • ç) Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
 • d) Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme,
 • e) 8 nci maddede öngörülen şartlar çerçevesinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme,
 • f) (d) ve (e) bentleri uyarınca yapılan işlemlerin, kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
 • g) İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,
 • ğ) Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme
6. Kişisel Veri İşleme Süresi

Kişisel Verileriniz, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu başta olmak üzere ilgili kişisel verilerin korunması mevzuatı ve diğer mevzuatta zorunlu kılınan süreler uyarınca ve azami olarak yukarıdaki meşru amaçlar ortadan kalkmadığı müddetçe işlenecektir.

7. Kişisel verilerin güvenliğini sağlamak amacıyla alınan teknik ve idari tedbirler

Aroma Market, kişisel verilerinizin gizliliği, bütünlüğü ve güvenliğinin sağlanması için gerekli teknik ve idari her türlü tedbiri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir.

Aroma Market, kişisel verilere yetkisiz erişimi, hatalı kullanımı, kişisel verilerin hukuka aykırı olarak işlenmesini, ifşa edilmesini, değiştirilmesini veya imha edilmesini engellemek için gerekli önlemleri almaktadır. Aroma Market kişisel verileri işlerken güvenlik duvarları ve Güvenli Soket Katmanı (SSL) şifrelemesi gibi genel kabul görmüş güvenlik teknolojisi standartlarını kullanmaktadır. Buna ek olarak, web sitesi, mobil uygulama ve mobil sitesi aracılığıyla Aroma Market’e kişisel verilerinizi gönderirken, bu veriler SSL kullanılarak aktarılmaktadır.

Aroma Market’in gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, Aroma Market tarafından işletilen platformlara veya Aroma Market sistemine yapılan saldırılar sonucunda kişisel verilerin zarar görmesi veya yetkisiz üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, Aroma Market bu durumu derhal sizlere ve Kişisel Verileri Koruma Kurulu’na bildirir ve gerekli önlemleri alır.

8. Kişisel verilerinizin güncellenmesi ve başvuru hakkınız

Kişisel verileriniz üzerindeki haklarınızı kullanmak amacıyla; Aroma Market websitesi, mobil uygulaması ve mobil sitesi içindeki "Hesabım" bölümünden hesabınıza erişebilir ve gerekli değişiklik, güncelleme ve/veya silme gibi işlemleri yapabilirsiniz. Bunun dışında, yukarıda belirtmiş olduğumuz haklarınızı kullanmak istediğinizde yine aynı şekilde bizimle iletişime geçerek bize müracaat edebilirsiniz. Aroma Market olarak, mevzuatta kişisel verilerle ilgili yapılabilecek herhangi bir değişiklik sonrasında gerekli güncellemeleri yapacağımızı taahhüt ederiz.

Kişisel Verileri Aroma Market tarafından işlenen müşterilerimiz tarafından yapılacak talepler, Aroma Market tarafından en kısa süre içerisinde ve en geç 30 gün içerisinde cevaplandırılacak ve sonuçlandırılacaktır. Ancak ek bir maliyet doğması halinde, Aroma Market’nın Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek tarifeye göre tarafınızdan ücret talep edebilme hakkı saklıdır.

Üyelerimiz/Müşterilerimiz, talep ve şikâyetlerini, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve ilgili mevzuat uyarınca Aroma Market'e yapabilecektir. Bu kapsamda, "5. Kişisel Verilerinize Dair Haklarınız" başlığı altında sıralanan haklarınıza ilişkin taleplerinizi kimliğinizi tespit edici belgelerle birlikte aşağıda belirlenen yöntemler ile şirketimize iletebilirsiniz.

(i) Aşağıda yer alan ve zaman içerisinde güncellenebilecek olan posta adresimize ile elden ıslak imzalı olarak ya da noter aracılığıyla,

Adres: Fesleğen Mh. Emek Cad. No:45/A DENİZLİ, ( Ticaret Sicili No: 40237, Mersis No: 0388083889200001)

(ii) Bize daha önce bildirdiğiniz ve sistemlerimizde kayıtlı olan e-posta adresinizden tarafımıza göndereceğiniz e-posta ile (lütfen kayıtlı e-posta adresinizi kontrol ediniz) veya güvenli elektronik imzalı veya mobil imzalı olarak KEP adresimize,

E-posta adresi: destek @ aromamarket.com.tr

KEP adresi: [email protected]

(iii) Kişisel Verileri Koruma Kurumu tarafından ileriki süreçte belirlenebilecek diğer yöntemler.

9. İlgili Kişiler’in elektronik ticari ileti alma konusundaki olumlu veya olumsuz tercihlerini nasıl değiştirebilecekleri

Aroma Market tarafından işletilen elektronik ticaret platformlarının web sitesi veya mobil uygulamasına üye olurken veya daha sonraki bir zamanda vermiş olduğunuz ticari elektronik ileti alma konusundaki olumlu veya olumsuz tercihlerinizi dilediğiniz zaman "Hesabım" bölümüne erişerek değiştirebilir veya güncelleyebilirsiniz.

Üyeliğin sona erdirilmesi, ticari elektronik ileti alma konusunda verdiğiniz onayın geri alınması anlamına gelmemektedir. Bu nedenle ayrıca verdiğiniz onayı geri almaya ilişkin tüm işlemleri tamamladığınızdan emin olunuz.

10. Resmi makamlarla kişisel veri paylaşımı

Aroma Market, Aroma Market tarafından işletilen elektronik ticaret platformlarına ve mobil aplikasyonlara yaptığınız ziyaret veya üyeliğe ilişkin kişisel verilerinizi ve gezinme bilgileriniz gibi trafik bilgilerinizi; Aroma Market'in yasalar karşısındaki yükümlülüğünü ifa etmesi amacıyla (suçla mücadele, devlet ve kamu güvenliğinin tehdidi ve benzeri ancak bununla sınırlı olmamak üzere Aroma Market'in yasal veya idari olarak bildirim veya bilgi verme yükümlülüğünün mevcut olduğu durumlarda) yasal olarak bu bilgileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum ve kuruluşları ile paylaşabilecektir.

11. Kişisel Verilerin silinmesi, yok edilmesi ve anonimleştirilmesi şartları

Aroma Market, web sitesi, mobil uygulaması veya mobil sitesi aracılığıyla işlediği kişisel verileri, KVK Kanunu madde 7, 17 ve Türk Ceza Kanunu madde 138 uyarınca ilgili kanunların öngördüğü süreler ve/veya işleme amacının gerekli kıldığı süreler boyunca saklamaktadır. Bu sürelerin sona ermesi durumunda ise Kişisel Verilerin Silinmesi, Yok Edilmesi veya Anonim Hale Getirilmesi Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca silecek, yok edecek veya anonim hale getirecektir.

Aroma Market tarafından kişisel verilerin silinmesi, kişisel verilerin ilgili kullanıcılar için hiçbir şekilde erişilemez ve tekrar kullanılamaz hale getirilmesi işlemini ifade etmektedir. Aroma Market bunun için kullanıcı seviyesinde erişim yetki ve kontrol matrisi oluşturur ve uygulamaya alır. Veri tabanında silme işleminin gerçekleştirilmesi için gerekli tedbirleri alır.

Aroma Market tarafından kişisel verilerin yok edilmesi, kişisel verilerin hiç kimse tarafından hiçbir şekilde erişilemez, geri getirilemez ve tekrar kullanılamaz hale getirilmesi işlemini ifade etmektedir.

Aroma Market tarafından kişisel verilerin anonim hale getirilmesi, kişisel verilerin başka verilerle eşleştirilse dahi hiçbir surette kimliği belirli veya belirlenebilir bir gerçek kişiyle ilişkilendirilemeyecek hale getirilmesini ifade etmektedir.

Aroma Market, Kişisel Verilerin Silinmesi, Yok Edilmesi veya Anonim Hale Getirilmesi Hakkında Yönetmelik uyarınca hazırladığı Kişisel Verilerin Saklanması ve İmhası Politikası kapsamında silme, yok etme ve anonim hale getirmeye ilişkin yöntemleri ve aldığı teknik ve idari tedbirleri ayrıntılı olarak açıklamaktadır. Bu Politika’da ayrıca Yönetmeliğin öngördüğü periyodik imhanın gerçekleştirileceği zaman aralığı 6 ay olarak belirlenmiştir.

12. Kişisel Verilerinizin İşlenmesine İlişkin Bilgilendirme ve Aydınlatma Metni’nde yapılacak değişiklikler

Aroma Market, işbu Kişisel Verilerinizin İşlenmesine İlişkin Bilgilendirme ve Aydınlatma Metni’nde her zaman değişiklik yapabilir. Bu değişiklikler, değiştirilmiş yeni Kişisel Verilerinizin İşlenmesine İlişkin Bilgilendirme ve Aydınlatma Metni’nin yayınlanmasıyla birlikte derhal geçerlilik kazanır. İşbu Kişisel Verilerinizin İşlenmesine İlişkin Bilgilendirme ve Aydınlatma Metni’ndeki değişikliklerden haberdar olmanız için, siz üyelerimize/müşterilerimize gerekli bilgilendirme yapılacaktır.