• Aroma Market:
  • 0 850 885 01 35
99 TL üzeri tüm siparişlerinizde ücretsiz kargo!

Depolama & Üretim

Profesyonel bir kalite yönetimi için açık ve şeffaf iletişime inanıyor, dolum aromalarda tüm üretim sürecimizi sizinle paylaşıyoruz!

Gıda Bakanlığı Denetiminde Üretim

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı denetiminde faaliyetlerini sürdüren kurumsal bir şirketiz.

Ürün kabulden satış aşamasına kadar hijyen ve gıda güvenliği yönetmeliklerini esas alarak HACCP ilkelerine uygun üretim yapıyoruz.

Ürün Kabul & Fumigasyon

İthal edilen tüm ürünler, fiziksel uygunluk kontrolünden sonra hijyen standartlarımızın korunması amacıyla fumigasyon (dumanla ilaçlama) işlemi ile dezenfekte edilir.

Dış yüzeyleri dezenfekte edilmiş ürünler, hijyenik, 21-25°C arasında iklimlendirilmiş, toz, koku ve güneş ışığına maruz kalmayan stok alanlarına taşınır.

ISO-14644-1 Belgeli Steril Cam Şişe

Dolum aromalarda ISO-14644-1 belgeli, steril, renkli cam şişeler kullanıyoruz.

İlave olarak, ihtiyaç halinde kullanılmak üzere sterilizasyon için etüv cihazımız da mevcut.

*Renkli cam, oksijene karşı bir bariyer görevi görür, belirli bileşenlerin kaybını engeller ve ayrıca oksidasyona karşı daha korumalıdır.

FDA Onaylı Kapak ve Tıpalar

Tamamı sertifikalandırılmış malzemeden üretilen, fda onaylı, gıda ile doğrudan temasa uygun kapak ve damlalık/tıpa kullanıyoruz.

Üretim Hattı Hava Dezenfeksiyonu

Üretim alanının havası her dolum işleminden önce 3 saat boyunca UV lambalı, hepa filtreli hava temizleme cihazlarımız ile dezenfekte edilir.

Yüzey dezenfeksiyonuna ilave olarak yapılan bu işlem, havadaki partikülleri temizler. UV lamba ile de yararlı ya da zararlı mikroorganizmaların %95'i yok edilerek güvenilir, tamamen hijyenik bir ortam sağlanır.

FDA Onaylı Steril Dolum Hortumları

Dolum hattında yurtdışından ithal, fda onaylı, steril, gıda ile temasa uygun ve tek kullanımlık dolum hortumları kullanıyoruz.

Ürünler, galonlardan küçük şişelere steril hortum üzerinden, başka hiçbir yere temas etmeden (hortumun dış yüzeyi dahil) bulaşma, bozumla ve kirlenme riski olmadan aktarılır.

Tam Otomatik Dolum Hattı

Tam otomatik dolum hattı ile 1.2 saniyede 15 ML'lik aroma dolumunu gerçekleşir ve kapak kapatma sistemi dahil toplam 6 saniyede aromaların el değmeden şişeleme işlemi tamamlanmış olur.

Aromaların lezzet, koku ve bileşen yapılarındaki parametrelerin değişmesini önlemek amacıyla her dolum işleminde galondaki ürünün tamamı kullanılır.

Çok kısa sürede tamamlanan dolum işlemi sayesinde aromalar ilk günkü tazeliğini korumaya devam eder.

Satışa Hazır Ürünler

Şişeleme işlemi tamamlanmış aromalar, ürün kalitesinin korunması amacıyla kapalı kutularda satışa sunulur.

(Aromaların aydınlık ortamlarda muhafaza edilmesi bileşenlerinde bozulmalara neden olabilir.)

Satışa sunulan ürünlerin kutu ve etiketlerinde üreticiye ait SKT ve Parti numaraları yer alır.

Kutu üzerinde yer alan karekod ile müşterilerimiz bu bilgileri üretici tarafından doğrulayabilir, sahte, içeriği değiştirilmiş veya tüketim tarihi geçmiş ürün almadıklarından emin olabilirler.